Aquamer Hb İnvisible

 AQUAMER İNVİSİBLE LİKİT MEMBRAN :

 

Silan uçlu hibrid polimer teknolojisi ile üretilen, tek bileşenli, kendiliğinden akışkan sıvı halde, kullanıma hazır, UV dayanımlı, solvent ve izosiyanat içermeyen, yüksek teknoloji ürünü şeffaf kaplama ve su yalıtım malzemesi dir. Hafif yaya trafiğine uygundur.

 

 

 

Şeffaf Likit membran Kullanım Alanları:

İç ve dış mekanlarda,

Hafif yaya trafiği olan balkonlar ve teras su yalıtımı,

Sırlı fayans, seramik, doğaltaş, mermer, karo gibi malzemeler ile kaplı balkon ve teraslarda görünümü değiştirmeden su izolasyonu sağlamak için,

Betonarme yüzeyler, sıvalar ve şap üzerinde,

2 mm’ye kadar çatlakların kapatılmasında,

Mozaik, karo mozaik üzerine,

Cam, cam tuğla üzerine,

Demir, çelik, alüminyum gibi metaller üzerine,

CTP, PVC ve polikarbonat çatı kaplamaları üzerine,

Banyo su yalıtımı , mutfak gibi ıslak hacimlerde,

İçme suyu deposu yalıtımı, havuz ve sarnıçlarda,

Parke, ahşap kapı ve pencere kasaları üzerine koruyucu kaplama ve su yalıtım malzemesi olarak,

Yukarıda kullanımı önerilen tüm yüzeylerin birbiri ile birleşim kombinasyonlarında kullanılır.

 

Aquamer İnvisible Avantajları :

Mevcut kaplamayı zedelemeden ve şeffaf olmasından dolayı alt kaplamanın görüntüsünü değiştirmeden su yalıtımı yapma imkânı verir, dekoratiftir.

Silikon yağı ve plastifiyan vb malzemeler içermediğinden doğaltaş, mermer gibi yapı malzemelerinde yağ kusmasından kaynaklanacak renk değişimlerine sebebiyet vermez.

Teras, balkon gibi alanlarda hafif yaya trafiğinden dolayı oluşabilecek aşınmaya mukavemetlidir.Seramik üstü su yalıtımı.

  Nemli yüzeylere dahi astarsız mükemmel yapışır, yüksek aderans sağlar.

  UV dayanımlı Şeffaf Likit Mebran  dır, çatlama, sararma ve akma yapmaz. Dış mekanlarda rahatça kullanılabilir.

Çevreye ve insan sağlığına zararlı olan solvent ve izosiyanat içermemektedir. iç mekanlarda ve içme suyu temasında dahi rahatlıkla kullanılabilir.

  Orta esnekliktedir. Kürlendikten sonra binanın hareket etmesinden kaynaklanan çatı, derz vb birleşim yerlerinde oluşan ve büyüyen çatlaklarda teknik özelliklerinden taviz vermeden yapışmaya, örtmeye ve korumaya devam eder. Geri toplama özelliğine sahiptir.

%100 elastomerik polimer yapıdadır. Solvent ihtiva etmediği için hacim kaybına uğramaz.

Hemen hemen kokusuzdur.En iyi likit membran.

Fırça veya rulo ile kolay ve hızlı uygulanır. Ek yeri oluşturmaz. Üzeri boyanabilir.

                   Kürlendikten sonra düşük sıcaklıklarda bile elastikiyetini korur.

 

 

Yüzeyin Hazırlanması:

 

Uygulama yüzeyi toz, yağ, katran, zift, boya, silikon, kür malzemesi, deterjan ve kalıp yağları gibi yap›şmay› önleyici maddelerden temizlenmiş olmal›d›r.

Betonun zayıf kısımları tamir edilmeli, iyi tutunmamış sıvalar sökülmeli, yüzey düzgün ve sağlam bir hale getirilmeli, binadaki statik çatlaklar AQUALATEX’li sıva veya REPAIRGROUT EXPAN Yüksek Mukavemetli Rötresiz Grout Harcı ile tamir edilmelidir. Dinamik (hareketli) çatlaklar ise FİXA’nın uygun MS, hibrid veya poliüretan mastikleri ile doldurulmalıdır. Su gelen delikler AQUASTOP ile tıkanmalıdır.

Normal şartlarda astar kullan›m›na gerek yoktur. Ancak yüzey tozuyorsa veya aşırı ıslak ise POLYMERA 100A Astar veya POLAN A Poliüretan Zemin Astarı ile astarlanmalıdır. Astarlama sonrası 6 - 18 saat içinde uygulama yapılması gereklidir.

 

Aquamer İnvisible Uygulama :

AQUAMER HB INVISIBLE kullanıma hazırdır. Haricen herhangi bir madde katmayınız ve seyreltmeyiniz. Kullanım öncesi çalkalayınız.

AQUAMER HB INVISIBLE özel alüminyum ambalajından üst köşesinden üçgen şeklinde makasla düzgünce kesilerek doğrudan yüzeye dökülür. Fırça veya rulo ile yüzeye sürülür.

AQUAMER HB INVISIBLE yüzeye birbirine dik gelecek şekilde en az iki kat uygulanır. ilk kat uygulamadan sonra 6 - 18 saat arasında beklenmesi gereklidir.

Uygulama alanının sınırlarında düzgün bir sonlama isteniyorsa belirlenen alan maskeleme bandı ile çevrilebilir. Maskeleme bandı uygulamadan en fazla 5 dakika sonra sökülmelidir.

Uygulama alanının kullanıma açılması 24 - 48 saattir, nihai kürlenme 7 gün sonra gerçekleşir.

Aquamer İnvisible Fiyatları

 

 

Şeffaf Likit Mebran Tüketim:

Yüzeyin tozumasını ve kirlenmesini engellemek amacıyla tek katta yaklaşık 0,2 kg/m2, Emici olmayan yüzeylerde (fayans, seramik vb) iki katta yaklaşık 0,7 kg/m2 (2 x 0,35 kg/m2), Emici yüzeylerde (beton, ahşap, doğaltaş vb) üç katta yaklaşık 1 kg/m2 (3 x 0,35 kg/m2) kullanılır.

 

Dikkat:

•+5?C’nin altında ve +35?C’nin üzerindeki sıcaklıklarda uygulamadan kaçınınız.

Ürünün içine haricen su veya inceltici solvent katmayınız.

Uygulama sonrasında yüzey tam kuruyana kadar su, yağmur, çiy, don ve kardan korunmalıdır.

 

Ambalaj:

1 kg olarak teneke kutularda,

5 kg’lık plastik kovada (1 adet 5 kg’lık alüminyum folyolu ambalaj içerisinde)

 

Raf Ömrü:

+10°C ile +25°C arasında açılmamış ambalajında, rutubetsiz, güneş ışınlarından korunaklı ve kuru bir ortamda en fazla 3 kat istif ile 12 ay boyunca saklanabilir.

 

Sağlık ve Emniyet:

Tüm kimyasal ürünlerde olduğu gibi kullanma ve depolama sırasında gıda ürünleri, deri, göz ve ağızla temas ettirilmemelidir. Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığı kurallarına uygun iş elbisesi, koruyucu eldiven ve gözlük kullanılmalıdır. Kaza ile yutulduğunda doktora başvurunuz. Deri ile temasta bol su ile yıkayınız. Ambalaj kapağını açık bırakmayınız.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

 

 

ODTÜ Kimya Müh. Bölümü’nden BS 6920 Standardı’na göre içme suyu temasına uygun raporu. Rapor no: 2014.03.04.866

 


Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.
Whatsapp