Buhar Dengeleyici - Buhar Kesici

 BUHAR DENGELEYİCİ-BUHAR KESİCİ –NEM BARİYERİ-TYVEK BUHAR DENGELEYİCİ

 

Dünyada üretilen buhar dengeleyiciler temel olarak aynı malzemelerdir. Bunlar üç katmadan oluşurlar ve Su buharı geçişine açık nefes alabilen su yalıtım örtüsü olarak adlandırılırlar.Bu grupta yer alan Tyvek Buhar Dengeleyici ler farklı bir teknoloji ile üretilen örgüsüz ve kumaş özelliği taşımayan ve çok yüksek yırtılma katsayısına sahip cephe örtüleridir.Bu ürünler kontrolsüz hava akışına engel olur.Buhar Dengeleyici Fiyatları arasında tyvek ve diğer ürünler arasında farklar vardır bunlar farklı sebeplerden kaynaklanabilir.Türkiyede satılan Buhar dengeleyici ler için ithalat masrafları ,işçilik ve ürün yapısı bunu oluşturan temel nedenlerdir.

Buhar kesici ürünler polipropilen,polietilen ve aluminize üç katmandan oluşur bu ürünler Rekflektif Buhar kesici olarakta bilinir.Buhar kesiciler nefas alan cephelerin dışındaki su yalıtım uggulamalarında kullanılır.bunlar güneşi yansıtma özelliğinin dışında Isı Yalıtımlı Buhar kesici ler olarak seralarda ,bina içlerinde ,çatılarda konteyner yalıtımında ,kenet çatılarda kullanılır.fakat bunlar nefes alan su yalıtım ürünlerinden farklı olarak hava geçişine izin vermez.

Nem bariyerleri yüksek gramajda polietilen ve polipropilenden üretilen üç katmanlı yüksek gramajlı ve çok yüksek su dayanımı olan suyun ve nemin geçişine izin vermeyen daha çok zemin uygulamalarında kullanılan su yalıtım örtüsü dür.

Tyvek Buhar dengeleyici ler bu ürün grubunu dünyada ilk üreten firmadır.Dupont tarafından üretilen ilk örtüler çok eskiye dayanmaktadır.Tyvek teknolojisi ürün yapısı ve çok uzun yıllar dayanan ürün referanslarıyla dünyada buhar dengeleyici ürün grubunun kurucularındandır.

 

 

NEM BARİYERİ –BUHAR DENGELEYİCİ –BUHAR KESİCİ FARKINDALIĞI

 

Dünyada her geçen yıl artan talep ve kullanım alanlarındaki genişleme inşaların bilinçlenmesi ve yapılarnı daha korunaklı ve uzun ömürlü yapmaya çalışmalarını sağlamıştır.Bununla beraber dünyada enerjiye olan ihtiyaç ta arttığından ısı kayıplarının önüne de geçmek için Nem bariyeri,Buhar Dengeleyici,Buhar kesici kullanımı önem kazanmaktadır.

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.
Whatsapp