Fixa

Fixa Yapı Kimyasalları, ileri teknoloji binaların yalnızca yüksek teknoloji ürünü kimyasallarla sağlanabileceği anlayışından yola çıkarak 2001 yılında İstanbul’da kuruldu.
 
Araştırma ve geliştirmeye verdiği önemle kısa sürede sektörünün aranan markaları arasına giren FİXA YAPI KİMYASALLARI, bugün İstanbul’daki fabrikasına ek olarak, 2009’da Adana ve 2011’de Ankara’da kurduğu tesislerinde yılda 350.000 ton toz ve 5.000 ton sıvı üretimi kapasitesine haizdir. 2013 yılında tamamladığı MS Hibrid, poliüretan ve silikon üretim tesisi ile Türk yapı sektörünü üstün teknoloji ürünlerle tanıştırmıştır.
 
FİXA’nın iştiraki olan İGLOTEK Isı Yalıtım Sistemleri ise 2011’de İstanbul’da kurulmuş olup, ısı yalıtım sektörünün gereksinim duyan yüksek nitelikli beyaz ve gri EPS üretimi yapmaktadır.
 
FİXA, ürün standardını her zaman en yukarıda tutmak, satın alan ihtiyaç ve beklentilerine yanıt verebilmek için AR-GE ve eğitim ile beraber kalite kontrol sistemlerine de büyük önem vermektedir. Ürün standardını etkileyen tüm hammaddeler, yarı mamuller ve üretimi tamamlanmış ürünler piyasaya arz edilmeden önce kesinlikle lüzumlu kontrollerden geçirilmektedir. FİXA, CE, TSE, TSEK gibi kalite belgelerinin yanı sıra ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi sertifikalarına ve yurtdışı pazarlarda aranan diğer kalite belgelerine sahiptir.

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.
Whatsapp