Knauf Mineral Plus

Yapısında ki mineraller ve organik bağlayıcılar sebebi ile tozuma durumu klasik taşyünü ne göre fazlaca azdır,uygulamada esnasında taş yünü benzer biçimde kaşındırma yapmaz. Bağlayıcı içeriğinde fenol ve formaldehit türevi bileşenler içermediğinden insan sağlığına zarar vermez. Mineral plus elastik yapısı yardımıyla uygulama ve köşe dönüşlerinde ısı kaybını önler rahatlıkla uygulandığı için zamandan ve işçilikten tasarruf edilmesine destek sunar.İçindeki silikonlu yapısı sayesinde su itici özelliğe sahiptir. Mineral plus aynı zamanda düşük ısı ve ses iletim katsayısı na sahiptir. Yangın derslikı taş yününde olduğu şeklinde A1 sınıfında yer almıştır ürünlerdir.

Knauf mineral plus´ın beş farklı ürün tipi bulunmaktadır. Knauf mineral plus FCB035, Knauf mineral plus FCB EXTRA, Knauf mineral plus FCB PRO,Knauf mineral plus IPB, Knauf mineral plus MCB olmak üzere beş farklı ürün çeşidi bulunmaktadır. Knuaf mineral plus, giydirme cephe ara bölme ve kenet çatı yalıtım levhasıdır.

Elastiki yapısı ürünün paketlenmesinde de pozitif olarak kullanılmışdır. Ürünler sıkıştırılarak paketlenmekte ve taş yünü ne oranla nakliyede ve stoklamada üç kata kadar tutum edilmektedir. Knauf mineral plus pro, mineral yün teknolojisi ile birlikte üretilen ürünler içinde en iyisidir. Bu ürün mineral yün teknolojisinin geldiği son noktanın somut halidir. Mineral plus Türkiye´nin tek ve ilk ´Eurofins Indoor Air Comfort Gold´ sertifikası bulunan yalıtım levhasıdır.

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.
Whatsapp