Nem Bariyeri

İTHAL NEM BARİYERİNE DAHAMI İYİDİR?

 

Nem bariyerleri dünyada farklı ülkelerde farklı teknolojilerle üretilen ürünlerdir.ithal ürünlden CE Belgeli Nem bariyerleri uygulamalarda çok iyi sonuçlar verebilmektedir.Yerli üretimlerde ise TSE Belgeli Nem Bariyeri Uygulamalarda tercih edilmelidir.İthal ve yerli ürünleri karşılaştırmak ancak ürün bazında yapılmalıdır.Yerli ürünlerde en iyi ürünleri Trioplus Nem bariyerlerinde bulabilirsiniz.

 

 

YANGINA DAYANIKLI NEM BARİYERİ ÖRTÜLER?

 

Yangın yönetmeği ülkelere göre farklılıklar göstersede standartlar hemen hemen aynıdır.Türkiyde satılan ithal ve yerli Nem bariyeri örtüler A2 ve B1 sınıfı Yangına Dayanımlı Nem Bariyerleridir. Bu sınıflardaki ürünler temel oalrak yangının yangını desteklemeyan ürünlerdir. Ateş kesildiğinde yanmaya devam etmeyen,damlama yapmayan,duman çıkarmayan ürünlerdir.Trioplus B1 Fire Nem bariyerleri bu kriterleri karşılayabilmektedir.

 

EN İYİ NEM BARİYERLERİ HANGİLERİDİR?

 

Nem bariyerinde ürün kalitesi ve marka tercihinden önce uygulama yapılacak yerdeki Nem Bariyeri ihtiyacının tespit edilmesi öncelikli olmalıdır.Her ürün modelinde markalar arasında farklı tercihler yapılabilir. Yangına Dayanımlı Nem Bariyeri tercih edilecekse En İyi Nem Bariyeri Markası ile Giydirme Cephe Nem bariyerinde En İyi Marka birbirinden farklı olabilir.Tüm uygulamarda en iyi sonuç alabileceğiniz nem bariyeri Trioplus ürünleridir.

 

 

EN UYGUN NEM BARİYERİ FİYATLARI?

Nem bariyeri uygulamalarında fiyatlandırmadan hangi uygulamada hangi ürün tercih edileceği tespit edilmelidir. Bu tespit sırasında ürün belgelrinden faydalanıla bilir.Nem babriyeri ürün gruplarında belgeler genelde firma beyanı alarak karşımıza çıktığından Nem bariyeri belge tercihlerinde resmi kurumlardan alınan belgeler tercih edilmelidir.istenilen gramaja veya uygulama alanına göre En Uygun Nem Bariyeri Fiyatları Trioplus dan alınabilir.

 

NEM BARİYERLERİ KAÇ ÇEŞİTTİR?

 

Nem Bariyerleri kullanım alanına göre gramaj olarak farklılık göstersede .Yangına dayanıklı nem bariyeri ve E sınıfı Nem bariyeri olarak 2 çeşitir.

 

 

CE BELGEİ NEM BARİYERLERİ HANGİLERİDİR?

 

Türkiyede satılan ithal ürünlerin bi çoğu CE Belgeli Nem Bariyeri olsa Tyvek Nem Bariyeri ürünleri teknoloji ve kullanım alanındaki yaygınlık olarak çok daha iyi bir noktadadır.Tyvek Nem Bariyeri Örtü ler için Kanyon yapı ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 BUHAR DENGELEYİCİ ÖRTÜ:

 

Su buharı nedir?

 

Suyun katı halinden sıcaklıla dönüşerek gözle görülmeyen gaz halidir. Su buharı, binaların iç kısmı sıcak olduğundan içerden soğuk ola dış kısmına doğru dağılır.  Su buharı bir yapıdan, tavandan veya başka bir bariyerden geçerken ve çiy noktasının altında bir sıcaklığa sahip bir yüzeyle karşılaştığında, yoğuşma olur ve yapı malzemelerinizin bütünlüğü için bir tehdit oluşturur.Buhar Dengeleyici Örtü ler de bu sıcaklık farklarının oluşmasını engeller.

 

Buhar Dengeleyici Örtü ne işe yarar?

 

Buhar Dengeleyici Bariyerleri, nemin yayılmasını önlemek ve suyun oluşturacağı zararları önlemek ve yapıları korumak için çatı ,duvar, ve zeminlerde Buhar Dengeleyici Örtü Kullanılır.

Gerçek bir Buahar Dengeleyici Örtü, nem buharı iletim hızı  ile ölçüldüğü içi nemin yapı malzemelrinden geçmesini tamamen engelleyen bir bariyerdir. Buhar Dengeleyici Örtülerde  az miktarda geçirgenlik olsa bile, bariyer yine de nemden koruma sağlıyorsa, buna buhar difüzyonu geciktirici denir. 

 

 

 

 

BUHAR DENGELEYİCİ VE NEM BARİYERİ NEDİR?

İnşaat sektöründe kullanılan nem bariyeri veya buhar dengeleyici ürünler iki sınıfa ayrılır.Birincisi sınıf tekstil esaslı olan ürünlerdir. yerli ürünlerin hemen hemen tamanı tekstil esaslı ürünlerden oluşur bunlar iki dış yüzey tekstilkatman bir ortadaki su geçişine izin vermeyen tabaka olan polipropilendir. Buhar dengeleyici ve Nem bariyerin katmanları bu şekildedir. ikinci gurup ise tyvek ürünleridir bunlardan tyvek solid dış cephelerde kullanılmaktadır.Bu ürünler ise özel bir teknolojiyle üretilen farklı yapıdaki ürünlerdir.

 

BUHAR DENGELEYİCİ NE İŞE YARAR?

 

 Suya ve neme dayanıklı yalıtım örtüsü olarak bilinen ve buharın geçişini sağlayan üç katmanlı havanın geçişinde imkan sunan Tyvek Solid Nem Bariyeri, Buhar Dengeleyici ürünlerin önde gelenidir. Suya dayanan, hafif nem geçişi için onay veren bu ürün ısı yalıtımının sağlanması aşamasında üstün performansa sahiptir. Duvarlarınızı da muhafaza ederek ısı değişkenliğinden oluşacak olan deformasyonu ortadan kaldırması ile bilinen buhar dengeleyici ve nem bariyeri örtülerin asıl amacıda budur.

Firmamız tarafından satışa sunulan ürünler üç katmandan oluşmaktadır. Buhar dengeleyici ve nem bariyeri ürünlerideki bu katmanlar ise polipropilen taşıyıcı, polietilen folyo ve polipropilendir. Ürünün bindirme kısmı kendinden yapışkanlı olarak üretilmektedir. Nem bariyerleri ve buhar dengeleyiciler hızlı ekonomik şekilde uygulanabilmektedir. Çatıların tamirlerinde, izolasyonlarda, cephelerin düşey ve yatay bindirmeli kullanımlarında bir çok fonksiyonel özelliği bulunan bu ürünlerin tamamında 10 cm bindirme payı da bulunmaktadır. Buhar dengeleyici ve nem bariyerleri ürünlerinin bu alanlarını tyvek bantlar veya muadili olan nem bariyeri bantlar ile yapıştırararak su geçişinin yer almasını engellemelisiniz.

Dupont markası ise dünyanın buhar dengeleyici, buhar kesici ve nem bariyeri ürünleri arasında lider konumdadır. Tyvek markalı ürünler ise cephe ve çatılarda kullanılan nem bariyerleridir. Bunlar tyvek solid, tyvek supru plus ve tyvek fire curb ürünleridir.

Tyvek Supro Plus ürünü yüksek yoğunluklu polietilen, polipropilen kompozitlerini içermektedir. Kendinden yapışkanlı olan bu ürünler uygulanmada kolaydır ve maliyet konusunda size muhteşem avantajlar sağlamaktadır. Tyvek Solid ürünü 82 Gr / m2 gramajında yüksek yoğunlukta polietilen içermektedir. Ürün su geçişini engelleyen nem bariyeri olarak ve buhar dengeleyici olarak bilinmektedir. Dupont markasının tyvek modellerinde yangın dayanıklı b1 sınıfı olan Tyvek Fire Curb ürünüdür. Yangın Yönetmeliklerine göre 21.5m ve üzeri yapılarda aranılan Euroclass A2,s1,d0 şartını sağlayan ilk ve tek buhar geçirgen yalıtım örtüsüdür. Son olarak tyvek buhar kesici ürünlerinin içerisinde yer alan TYVEK AİRGUARD ürünün de üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar Tyvek Airguard Reflective, Tyvek Airguard Smart ve Tyvek Airguard SD5´dir.

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.