Soudal

SOUDAL ÜRÜN SEÇİMİ

 

Soudal

İsviçre’de kurulduğu 1966 yılından bu yana Avrupa’nın en güvenilir mastik üretici markalarından biri olan Soudal ürünlerini Kanyon Yapı uzmanlığı ve farkıyla size ulaştırıyoruz.

Projenize en uygun içerikteki Soudal ürününü ve ihtiyaç duyacağınız miktarı hesaplıyoruz. Uygulama talimatlarını da sizle paylaşıyoruz. Böylece amacınıza en uygun ürünü en verimli tarzda kullanmanıza yardımcı oluyoruz.

Soudal’ın fonksiyon yelpazesi genişleyen ürünleri, artık tüm dünyada yaygın bir kullanıma sahip. Uzun yıllara dayanan bu başarıda, eski tarihlerde Soudal kullanılan yapılar sayesinde bu ürünlerin ne kadar etkili ve uzun ömürlü olduğunun anlaşılmasının büyük rolü bulunuyor. Diğer deyişle Soudal ürünleri tüm dünyada sayısız kere test edilip onaylanmış oldular!

Soudal yapıların iç bölümlerinde olduğu kadar dış cephesinde de başarılı sonuç vermektedir. Bu nedenle Soudal cephe silikonu denince de akla gelen en kaliteli ve güvenilir markalar arasında her zaman en üst sıralarda yer almaktadır.

Sık kullanılan bazı Soudal çeşitleri hakkında bilgi vererek ürünleri daha yakından tanımanıza yardımcı olmak isteriz. Bunlardan biri Soudal Fixall . Adının İngilizce karşılığında olduğu gibi, birçok yüzeyde kuvvetli yapıştırma ve montaj işlevi görür. Sadece betonarmede değil, metalde ve ahşapta da bağlantı fonksiyonlarını çok yüksek bir başarıyla gerçekleştirir.

Soudal 40 FC örnek olarak adından bahsedebileceğimiz diğer bir Soudal ürünü. Hızlı kuruyan ve poliüretan yapıdaki bu ürün, benzerlerine göre daha kolay uygulanır. Dış etkenlere karşı daha dirençlidir.

 

Soudal ürünleri Kanyon Yapı uzmanlığıyla sahip olup, çalışmalarınızda faydalanmaya başlamak için bizle iletişme geçiniz.

 

 

 

SOUDAL:

Kurulduğu günden bu yana Soudal, Avrupa’daki en önemli mastik üreticilerinden biri oldu. 1966 yılında Swerts; Antwerp, Ossenmarkt merkezli ve uzmanlık alanı kaynak malzemeleri ve araba otomobil karoseri onarımında kullanılan polyester macun üretimi olan küçük bir şirket satın aldı. İki yıl sonra şirket, Swerts’in ailesinin önceden faaliyet gösterdiği Turnhout’a taşındı. Polyester macun ve kaliteli mastik üretiminde kullanılacak gelişmiş bir vakumlu mikser için Swerts büyük bir yatırım yaptı. Turnhout’taki ilk yılda mastik üretim miktarı, 5.000 kartuş oldu. Bu tarihten bugüne şirket, küçük bir aile işletmesinden çokuluslu bir şirkete dönüştü.
Birkaç yıl sonra bu yer, şirketin daha fazla büyümesi için uygun olmadı. 1976 yılında Turnhout Sanayi Sitesinde 2.000 metrekarelik bir üretim alanı inşa edildi.
1981 yılında ofislerin de Turnhout’a taşınmasıyla Soudal NV kuruldu. Bu aşamadan sonra büyüme gerçekten büyük bir ivme kazandı. Belçika’nın merkezi konumu, ihracat faaliyetlerine yönelmenin doğru bir karar olduğu gösterdi. 1981 yılında, toplam cirodaki ihracat payı % 25 oldu. Bu pay, 2004 yılında % 90’a yükseldi.

1985 yılında 11.000 metre karelik bir alana sahip oldu.
1992 yılında Soudal, Fransız rakibi Ayrton’u alarak ilk şirket alımını gerçekleştirdi. Bu sayede Soudal, Fransa’da önemli bir piyasa payı ve kendi dağıtım ve hizmetini kolaylaştırmak için bir lojistik platform elde etti. 1992 yılında Soudal, kendi alanında ISO 9002 onayı alan ilk şirketlerden biri oldu. Şirketin kalite taahhüdü, bu onayı almasına temel oluşturdu.

Yangın güvenliği ve yangından korunma Soudal için her zaman öncelikli hususlar olmuş olsa da 1993 yılında mamul ve poliüretan köpük departmanları alev aldı. Bir yıl geçmeden Soudal toparlandı ve tüm çalışanlarının azmi, gayreti sayesinde tekrar faaliyet göstermeye başladı.

PU köpük departmanının tamamı, 1994 yılında üretime başlayan yeni bir fabrikaya taşındı. Bu yeni tesis, spreyli teneke kutulardaki PU köpük üretimi için en son teknolojiyle tasarla

Bu arada ihracat faaliyetlerine ağırlık verildi. Yükselişe geçen Doğu Avrupa’daki ilk satış ofisi olan Soudal Polonya 1996 yılında açıldı. Yılsonunda ise bu bağlı kuruluşla ilgili tüm yarıyıl tahminlerinin de ötesine geçildi.SOUDAL YANGIN MASTİĞİ

1 Temmuz 1997 yılında Soudal, Leverkusen’de faaliyet gösteren ve tamamı Bayer AG’ye ait olan yan şirket BAVG’nin Mamul Bina & İnşaat Silikonları departmanını devraldı. Bu alım, tüm gayrimenkulleri, tesis ve ekipmanı, personel ve müşteri veritabanını içeriyordu. Bu sayede Soudal, Avrupa’nın en büyük mastik ve PU köpük piyasası olan Almanya’da güçlü bir adım attı. Hemen akabinde inşaat işleri, üretim ve depo kapasitesinin iki katına çıkmaya başladı. 1999 yazında Soudal Leverkusen, yeni tesisine taşındı.

Bu sırada Turnhout’taki mamul ürün depolama tesislerinin genişletilmesi artık şarttı. 1999 yılının başlarında Soudal, mevcut tesislerinin hemen bitişiğine yeni bir depo alanı inşa etti. Bu yeni alan, depolama alanını iki katına çıkararak Soudal’in satış teslim süresini azaltmasını sağladı.SOUDAL NÖTR SİLİKON

Bununla birlikte Estonya, Letonya, Litvanya, Romanya ve Macaristan’da satış ve dağıtım ofisleri açan Soudal, 1999 yılında Şanghay’da (Çin Halk Cumhuriyeti) ve Birleşik Krallıkta depo alanına sahip satış ofisleri açtı. Bu merkezlerden Soudal, piyasalara daha yoğun ve yakından hizmet sunabilecektir.SOUDAL FİXALL

2004 yılında bir kez daha depolama alanını iki katına çıkarmak için Turnhout’taki 2 tesisin yanına yeni bir merkezi depo inşa edildi. Aynı yıl şirket, Belçika yapıştırıcı imalatçısı Rectavit N.V. şirketini aldı.SOUDAL 40FC

2006’da dört adet ek dolum hattı olan yeni bir üretim alanı kullanıma alındı. Bununla birlikte, ilave bir üretim hattının kullanıma açılmasıyla SOUDAL PU KÖPÜK üretimi kapasite iyileştirme süreci tamamlandı.

2008 yılında Soudal, Limburger şirketi Aerotrim’i aldı. Aerotrim, teknik alanda kullanılan aerosol (sprey/kutu) imalatçısıdır. Bu şirketin alınması, mevcut üretim hattına önemli bir katkı sağladı. Bu noktadan sonra Aerotrim, yeni piyasalara serbestçe erişim olanağı buldu.SOUDAL BUTİL MASTİK

2008 yılında yeni Ar&Ge merkezinin inşaatı başladı. Diğer yeniliklerin yanı sıra gelecekteki gelişmelere ayak uydurabilecek yüksek teknolojiye sahip bir laboratuarda bu binada yer alır.SOUDAL WEATHER SEAL

40 yıldan uzun bir süre boyunca Soudal, sadece “işe yarayan bir üründen” daha fazlasını sundu. Kalite, ihtiyaca özel çözümler ve üstün satış sonrası hizmet; şirketin bir başarı hikayesine imza atmasının altındaki temel unsurlar bunlar.SOUDAL EPDM

Kaynak : soudal.com

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.
Whatsapp