Tyvek

 Dünyaca ünlü DuPont firmasın Tyvek ürünlerini Kanyon Yapı uzmanlığıyla kullanımınıza sunuyoruz.

Tvyek malzemesi pek çok ürün formunda üretilmektedir. Ürüne göre ek içeriklerle Tyvek tam olarak amaca odaklı fonksiyonel bir nitelik kazanmaktadır. Yüksek ısı ve nem dayanımına sahip, güçlü ve çok zor yıpranan Tyvek ideal bir izolasyon malzemesidir.

Satışını gerçekleştirdiğimiz izolasyon amaçlı özel fonksiyonlara sahip Tyvek ürünleri için bizden bilgi alınız. Yapınızda ve çalışmalarınızda birçok aşamada kullanmak isteyeceğiniz Tyvek ürün modelini bize danışarak belirleyebilirsiniz. Tyvek ürünlerinden büyük verim alacak ve memnun kalarak devamlı yapı malzemesi listenize ekleyeceksiniz.

Teknik bilgi desteğimizle, doğru Tyvek’i gerekli miktarda belirlemenize yardımcı oluyor, hızlı tedarik çalışmamızda siparişinizi en kısa sürede size ulaştırıyoruz.

Özel fonksiyonlu Tyvek ürünlerimizi lütfen sitemizden inceleyiniz.

 

Birkaç Tyvek çeşitleri ne değinmek gerekirse : 

 

Tyvek fire curb : Tutuştuğunda kendi kendini söndürebilen, benzersiz bir su yalıtım örgüsüdür. Yangın bariyeri olarak görev yapabilen, izolasyon konusunda devrim niteliği taşıyan patentli bir teknolojiye sahiptir.

Tyvek solid  : Su buharına karşı yüksek ölçüde geçirgen, yaşlandırma testlerinde çok uzun yıllar süren bir sızdırmazlık sağladığı ispatlanmış yüksek fonksiyonel kalınlığa sahip bir Tyvek’tir.

Kanyon Yapı güvencesiyle DuPont Tyvek ürünlerini hızla temin edecek, aklınızdaki sorulara profesyonel cevaplar alacaksınız. Projenize, işleminize uygun kullanım oranı ve ürün tespiti noktasında da size net bilgileri iletmekten ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 

Cephe sistemleri için DuPont Tyvek Buhar Dengeleyici nefes alan su yalıtımı ve Buhar Kesici çözümleri

 

Ahşap taşıyıcılı cephe sistemleri, tüm dünyada sıkça karşılaşılan yapı uygulamasıdır. Farklı mimari uygulamalara elverişliliği, hafif malzeme oluşu, iç mekan konforu sağlaması ve uygulamasının hızlı oluşu sayesinde ahşap cephe uygulamaları gün geçtikçe daha fazla önem kazanıyor.

Yalıtım ve cephe elemanlarının hava koşullarından ve yoğuşma etkilerinden korunması çok önemlidir. Ahşap cephe uygulamalarında, nefes alan su yalıtım örtüsünün ‘kontrollü olarak buhar geçişine açık’ olması gerekmektedir. Böylece su geçişini engellerken su buharının atmosfere iletilmesine yardımcı olur.

Dış koşullara karşı verimli koruma

Yalıtım ve ahşap cephe elemanlarının korunması amacıyla, ‘buhar geçişine açık’ su yalıtım örtülerinin kullanılması önerilir. Piyasada çok çeşitli buhar geçişine açık su yalıtım örtüsü olmasına rağmen Tyvek , mikro gözenekli filmler ya da tabakalardan oluşan fonksiyonel su yalıtım örtüleri ile karşılaştırıldığında fonksiyonel kalınlığı oldukça fazladır. Binanın yapı elemanlarını cephe kaplama sistemleri kurulmadan önceki inşaat süresince yağmur suyu sızıntılarından korur. Tyvek® ayrıca cephenin hava geçirmezliğine katkıda bulunur ve taşınan hava dolayısıyla gerçekleşen ısı kayıplarını engeller. Yapı mevzuatlarındaki ısı performansı gereklerine göre hava sızıntıları daha önemli hale geldiği için Tyvek’in bu özelliği giderek artan bir öneme sahiptir. Aşağıda listelenen cephe uygulamaları için Tyvek su yalıtım örtüleri bütün bu gerekleri karşılamaktadır ve üstün mukavemet ve dayanıklılık özelliklerine sahiptir

 

•            Tyvek Solid: Su direnci yüksek, hafif ve buhar geçişine izin veren su yalıtım örtüsü, ahşap cephe uygulamaları için uygundur.Dünyadaki en iyi Buhar  Dengeleyici dir.

•            Tyvek UV Facade: Uzun süreli UV dayanımına ve yanmazlığa sahip buhar geçişine açık su yalıtım örtüsü, açık ve yağmur alan cephe kaplamaları için optimum koruma sağlar.

•            Tyvek Fire Curb: Yangına dayanımlı A2 sınıfı buhar geçişine açık su yalıtım örtüsüdür.

 

 

Çatı uygulamaları için DuPont Tyvek Su Yalıtım Örtüleri

DuPont ayrıca çeşitli Avrupa ülkelerinde geçerli olan yapı mevzuatlarına uyum sağlayabilmek için çok çeşitli çatılar için su yalıtım örtüleri ve buhar kesici lerini sizlerin kullanımına sunmaktadır. Daha fazla bilgi için, lütfen Tyvek detay kitapçığımızı inceleyiniz.

 İçeriden verimli koruma

Bir binanın enerji verimliliği, ancak binanın içi hava geçirmeyen / kaçırmayan ve buhara dayanıklı hale getirildiğine önemli derecede geliştirilebilir. Yalıtım tabakaları ve alçıpan kaplamalardaki kılcal çatlaklar arasındaki boşluklar, kontrolsüz hava kaçaklarına neden olur. Bu durum yapıların kuruma süreci sırasında devamlı meydana gelmektedir ve ayrıca yapının ömrü boyunca gerçekleşen hareketler ve yerleşim buna sebep olmaktadır. Binayı saran herhangi bir katmanda kalan aralık potansiyel bir zayıf noktadır.

Çatılar, cepheler ve zeminler için uygun olan buhar kontrol örtüleri, taşınım yoluyla (konvektif) gerçekleşen ısı kayıplarını azaltmaya yardımcı olur ve nefes alan sistemler için geliştirilmiş buhar kontrolü sağlar. Tyvek  buhar kesici örtüler, bini yerleri ve detayları Tyvek bant larla bantlanarak kesintisiz bir biçimde uygulandığında, buhar kontrol örtüsü (buhar kesici örtü) tüm yapı tipleri için verimli bir yoğuşma kontrolü sağlar.

Yalıtım malzemesi ile alçıpan arasına yerleştirilen akıllı buhar kesici örtüleri su buharının geçişine karşı yüksek direnç sağlar ve bina içinde verimli bir yoğuşma kontrolü sağlar.

 

•            DuPont Tyvek AirGuard Sd5 – Akıllı Buhar Kesici

Çatı, cephe ve zeminlerde kullanım için uygun olan ve 100% hava geçirmeyen hava kaçağı bariyeri / buhar kontrol örtüsüdür. Bina örtüsünden taşınım yoluyla (konvektif) gerçekleşen ısı kayıplarını azaltmaya yardımcı olur ve bina içindeki hava hareketlerine engel oluşturur. Buhar basıncının binada yaşayanları rahatsız etmediği seviyeye kadar buharı içeride tutar, buhar basıncı daha fazla arttığında dışarıya buhar geçişi sağlar. AirGuard® Sd5 akıllı bir buhar kesicidir.

•            DuPont AirGuard Sd23 – Akıllı Buhar Kesici

Yüksek kalitede ışık geçirgen su buharı kontrol örtüsüdür. DuPontTM Typar® geotekstil ürününden yararlanılarak geliştirilmiş olan AirGuard® Sd23 üstün mukavemet dayanıma sahiptir. Işık geçirgenliği özelliği sayesinde ürünün uygulaması oldukça kolaydır. Alçıpan veya izolasyon malzemesinin dübel veya agraf bağlantılarını görmenizi sağlar.

•            DuPont AirGuard  Reflective – Tam Buhar Kesici

 

Kış aylarında ışınım yoluyla ısı kayıplarını azaltan metalize yüzeye sahip 100% hava geçirmeyen buhar kesici örtüdür. 2 cm taşyününe eşdeğer ısı izolasyon değerine sahiptir ve ısı direnç katsayısına 0,67 m2K/W’lık ek destek sağlar.

TYVEK UYGULAMA VİDEOSU

Bizi takip edin, en güncel gelişmelerden haberdar olun.
Whatsapp